Atrakcje w okolicy


Dla aktywnych lub pragnących być aktywnymi mamy szereg atrakcji.

Okolice wokół Rozalina są idealne do pieszych wędrówek wśród dzikich łąk, stawów i lasów. Mamy wokół wiele wygodnych tras rowerowych, a dla miłośników koni zaprzyjaźnione stajnie, które oferują jazdy konne, hipoterapię i przejażdżki bryczkami (zimą kuligi saniami).

W naszej okolicy zamieszkują osoby z pasją, zajmujące się ciekawymi rękodziełami i sztuką ludową. Chętnie zapraszają do siebie turystów, którym mogą zaprezentować jak np; wyplatać kapelusze z rogożyny, co można wyrzeźbić z kawałka drewna lub zobaczyć jak pracuje młynarz w starym młynie.W pobliskim gospodarstwie hodowlanym mamy najlepsze pstrągi oraz karpie a miłośnicy wędkowania znajdą tu wiele stawów i cichych zakątków nad wodą.

Cały nasz region Opola Lubelskiego wolny jest od przemysłu – to kraina pełna sadów i zdrowej żywności. Sąsiadujemy z jedyną na Lubelszczyźnie kolejką wąskotorową, która jest wielką atrakcją, zwłaszcza dla maluchów. Dla tych właśnie maluchów, starszych dzieci i dorosłych, mamy w naszym gospodarstwie dużo pomysłów na gry i zabawy w ciekawych zakątkach gospodarskich. Zimą można też skorzystać z bliskości wyciągów narciarskich, oraz wykorzystać nasze piękne tereny do narciarstwa biegowego.